Odpady Wrocław

Odpady i śmieci to dwa bardzo zbliżone do siebie pojęcia. W przypadku jednych, jak i drugich właściwa gospodarka jest wymogiem, który nakreślają ustawy oraz naszym obowiązkiem względem Środowiska w którym żyjemy. Ważne jest więc to, aby każde działanie, które jest powiązane z wywozem śmieci czy odpadów było dokładnie zaplanowane. Powinno ono być potwierdzone zgodą administracyjną. Za błędne decyzje w sprawie odpadów oraz ich wywóz w nieodpowiednie do tego miejsce grożą kary pieniężne, które są po nowelizacji z 2009 roku wyższe niż wcześniej.

Jest to z całą pewnością zła wiadomość dla osób, które bezkarnie wywoziły odpady „gdzie popadnie”. Większa kontrola gospodarki odpadami powoduje, że uczciwe i rzetelne przedsiębiorstwa zajmujące się wywozem odpadów mogą bez problemu utrzymać się na rynku, natomiast te działające ze szkodą dla środowiska są stopniowo eliminowane i pozbawiane uprawnień.

Przyjrzyjmy się bliżej ustawie, o której mowa powyżej:

art. 79b. 1. Jeżeli posiadacz odpadów …wytwarza odpady bez wymaganej decyzji zatwierdzającej program gospodarki odpadami niebezpiecznymi …bez wymaganego złożenia informacji o wytworzonych odpadach – podlega karze pieniężnej w wysokości 5 000 zł.
art. 79b. 2. Jeżeli posiadacz odpadów …będąc zobowiązany do prowadzenia ewidencji odpadów (Karty Przekazania Odpadów, Karty Ewidencji Odpadów) …i przekazywania zbiorczego zestawienia danych …nie wykonuje tego obowiązku albo wykonuje go nieterminowo lub niezgodnie ze stanem rzeczywistym podlega karze w wysokości 10 000 zł.

Wysokie kary pieniężne powodują, że zamiast wywozić odpady na własną rękę warto zwrócić się do fachowych przedsiębiorstw, które w naszym imieniu wywiozą odpady do przeznaczonego ku temu miejscu. W ten sposób będziemy mieli pewność, że unikniemy ewentualnych kar oraz, że działamy bez szkody dla środowiska naturalnego. Ustawy obowiązują we Wrocławiu, Warszawie, jak również we wszystkich innych miastach i wsiach w Polsce.

Odpady Wrocław , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


three − 2 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>